TÖÖSTUSPLAST

Alates eelmise sajandi keskpaigast hakati erinevates tootmisharudes traditsioonilisi materjale nagu metall,kivi,klaas... asendama plastidega.Erinevad tegurid, nagu vastupidavus, paindlikkus, töökindlus, kuluefektiivsus, kiirem tootmis/töötlemiskiirus jne, annavad plasti kasutamisel selgeid eeliseid.

AKRÜÜLNITRIILBUTADIEENSTÜREEN (ABS )

ABS on vastupidav ja kõva plastmaterjal, millel on suurepärane pragunemiskindlus isegi suure koormuse korral. Madal süttivus ja hea vastupidavus erinevatele lahustitele ja kemikaalidele. Veekindel.Liimitav.Termovormitav ABS on hea valik kui detailidelt nõutakse painduvust , löögikindlust ja head pinnakvaliteeti.

KASUTUSALAD

auto - ja lennukitööstuses, suusaboksid , reisikohvrid , vannid, kraanikausid , paadid , muruniidukid , spordivarustus ...

TEFLON (PTFE)

PTFE e.polütetrafluoreteen , rahvapäraselt teflon on tuntud eelkõige oma mittenakkuva pinna poolest. Oma omadustelt on teflon väga libe, pehme ja keemiliselt peaaegu inertne, isegi tugevaimad teadaolevad happed ei kahjusta PTFE-d.Lisaks on materjalile iseloomulik madal veeimavus. Neid samu PTFE omadusi kasutatakse tööstuslikes rakendustes. Kahjuks on materjalil ka väike mehhaaniline tugevus ja jäikus , millega tuleb materjalivalikul arvestada.PTFE kõrge +260°C maksimaalne töötemperatuur koos muude omadustega teeb sellest väga mitmekülgse materjali olenemata kasutussektorist.

KASUTUSALAD

 Tänu oma keemilisele vastupidavusele sobib voodrimaterjaliks torustike, tihendite ja komponentide jaoks töötlevas tööstuses. PTFE on suurepärane libisev materjal kohtades, kus materjali sisse ei tohi jääda jääke, näiteks toiduainetööstuse seadmetes. PTFE sobib  oma elektriliste omaduste tõttu hästi isolaatoriks.  

POLÜVINÜÜLKLORIID (PVC)

  • MONOLIITNE PVC

Polüvinüülkloriid ehk PVC on odav, isekustuv ja kergesti töödeldav plast. PVC on keemiliselt vastupidav materjal, mida on lihtne liimida.Tänu oma amorfsele struktuurile on PVC töötlemisel suur mõõtude täpsus. Selle mehaaniline tugevus, kõvadus ja soodne hind teevad sellest suurepärase valiku töödeldud komponentide jaoks.Hea tulekindlusklassi tõttu (DIN 4102 B1) sobib see hästi isolatsioonimaterjaliks elektri- ja elektroonikatööstuses.PVC on saadaval ka läbipaistvana. Selle suurimad kasutusalad on puhaste ruumide kaitseklaasid ja keemiatööstus. Erinevalt PVC-st ei talu traditsioonilised läbipaistvad materjalid tugevaid happeid ja aluseid.

KASUTUSALAD

Termovormitav ning keevitatav PVC-CAW (PVC-U) leiab kasutust tänu oma heale kemikaalikindlusele ning jäikusele mahutite valmistamiseks, samuti kasutatakse masinaehituses, disainis ning ukse ja seinapaneelide tootmiseks.Heade isolatsiooniomaduste tõttu ka elektripaigaldistes.DIN 4102 B1 tulekindlusklass

  • PVC CONSTRUCT

SIMOPOR CONSTRUCT free-foam vahtPVC lehed ühendavad endas väikest kaalu, kõrge stabiilsus ja suurepärast töödeldavust. Kuna tootmises kasutatakse  taaskasutatud materjale pakub see jätkusuutlikku ja kulutõhusat alternatiiv traditsioonilistele puidust või metallist lahendustele.SIMOPOR CONSTRUCT pakub plastikule omaseid eeliseid, nagu vastupidavus niiskusele ja keemilisele keskkonnale,  korrosiooni- ja lagunemisvastane kaitse ning termovormitavus – omaduste kombinatsioon, mis sillutab viisi uute disainilahenduste leidmiseks paljudes kasutusvaldkondades. Hästi liimitav ja heade termoisolatsiooni omadustega.

KASUTUSALAD

Ehituses alternatiiv tavalistele puidust, puitkomposiidist, kaltsiumsilikaadist või metallist valmistatud ehitusplaatidele.Fassaadi elemendid Katuse servad/lamekatus.Komponendid nagu ukse ja aknapaneelid. Seinavoodrid. Kerged vaheseinad .Hügieeniline seina- ja lae vooderdus loomaksvatuses.Sõidukite sisustuses vaheseinad,kergmööbel ,riiulid …

SOOJUSJUHTIVUSE VÕRDLUS

Materjal                                            Soojusjuhtivus W/(m · K)
PUR jäigast vahtplastist plaadid   0,024 – 0,035
Vahtpolüstüreen (EPS)                   0,035 – 0,045
SIMOPOR  CONSTRUCT                  0,065
Puitkomposiitplaadid                      0,13
Teras                                                  15-60
 

 

POLÜETÜLEEN (PE)

Polüetüleen ehk PE on maailmas kõige laialdasemalt kasutatav plastik, mis jaguneb valmistamistehnoloogia ja makromolekulimolekuli suuruse järgi… Pakume HDPE lehti , ümarvardaid samuti on meil võimalik pakkuda PE torusid ja liitmikke.

  • PE 300

PE 300 ( PE HD ) on kõige pehmem HDPE sort. Materjal on hästi termovormitav ja keevitatav.Hea kemikaalikindlus.Füsioloogiliselt kahjutu , seetõttu sobib hästi kokkupuutes toiduainetega. Selle materjali alaliik on omakorda PE 100 mis mis on mõeldud spetsiaalselt torustike ja mahutite valmistamiseks ning on valmistatud DIBt sertifitseeritud toormest.

KASUTUSALAD

Kasutatakse torustikes ,  mahutite valmistamiseks.Samuti sõidukite põhjakaitseteks,logariteks.Ehituses/logistikas seinakaitseteks …

  • PE 500

PE 500 ehk  PE HMW (high molecular weight) .Hea lõikekindlus ja libisemiseomadused vastupidavus mehaanilisele kulumisele.HDPE materjalidest kõige suurema pinnakõvadusega.Kerge, hea kemikaalikindlusega .Füsioloogiliselt kahjutu.Materjal omab nii EU 10/2011 kui ka FDA vastavust.Kasutatav temperatuurivahemikus -100 kuni + 80 kraadi.

KASUTUSALAD

Kasutatakse sageli toiduainetööstuses , sobib lõikelaudadeks .

  • PE 1000

PE 1000 e. PE UHMW ( ultra high molecular weight  ) polüetüleenidest parimate libisemisomaduste ja kulumiskindlusega.Kasutatakse eelkõige liugpindadena konveierites ja muudes head kulumiskindlust nõudvates kohtades.Hea külmataluvus.Materjali pakutakse nii virgin kui ka regenereerituna ( tootja lisab materjalile kuni 50 % ulatuses taaskasutatavaid tootmisjääke) Regenereeritud materjal on küll odavam , aga ka väiksema kulumiskindlusega võrreldes puhta (virgin) materjaliga.

KASUTUSALAD

Konveierid , ketijuhikud ja muud liugpinnad

POLÜATSETAAL (POM-C)

POM-C , atsetaali kopolümeer on vastupidava paljudele kemikaalidele , hüdrolüüsile.Heade mehhaaniliste omaduste ja kulumiskindlusega.Suurepärane töödeldavus teeb sellest ühe enimkasutatava materjali masinaehituses.Hammasrattad,laagrid,rullid.Natural värvi on
toiduga kokkupuutumiseks heaks kiidetud (vastab FDA ja EL
10/2011 nõuetele).Värv standardina kas natural valge või must. Teisi värve on võimalik tellida.

KASUTUSALAD

Toiduainete töötlemine, põllumajandus, meditsiin, elektri-, elektroonika-, auto-, masinaehitus, transport ja logistika , spordivahendid, kontorimasinad, tekstiilitööstus.

POLÜPROPÜLEEN (PP)

PP on PVC ja PE kõrval üks kolmest enimkasutatavast plastist maailmas. Polüpropüleen on suhteliselt odav ja levinud plastmaterjal. PP-d kasutatakse peaaegu kõigis tööstusharudes. Polüpropüleen sobib hästi keevitamiseks ja tänu oma suurepärasele keemilisele vastupidavusele – on vastupidav erinevatele lahustitele, alustele ja hapetele.Hästi termovormitav. PP nõrkus on rabedus miinuskraadidel, kuna ei talu siis mehaanilist pinget.

KASUTUSALAD

Keemiatööstuse rakendusteks on nt. mahutid, torustikud, toruosad, ventiilid ja pumbad. Muud polüpropüleeni kasutusalad on näiteks elektritarvikud, erinevad korpused, haiglatarbed ja kodumasinate osad.